کد مطلب: 10490
بخت براي استانداري چهارمحال بختياري با چه کسي يار است!
تاریخ انتشار :
نمایش :

به گزارش مشکات برين، در حالي که هر روز خبرهاي متفاوتي درباره انتخاب استاندار جديد چهارمحال و بختياري و گزينه‌هاي معرفي شده منتشر مي‌شود، اما تاکنون اجماع نظري در رابطه با معرفي فرد نهايي صورت نگرفته و اينکه استاندار جديد اين استان چه شخصي است در هاله‌اي از ابهام قرار دارد.

اگرچه گمانه‌زني‌هاي بسياري در رابطه با استاندار جديد اين استان وجود دارد اما مطالبه مردم اين است که اين موضوع به نحو جدي از سوي دولت، گروه‎هاي مختلف، افراد شاخص و مجمع نمايندگان استان پيگيري شود و کسي تصدي‌گري استانداري استان چهارمحال و بختياري را برعهده بگيرد که با مشکلات اين مردم آشنا و در راستاي رفع آن‌ها جديت لازم را به کار گيرد.

با اين همه منابع آگاه خبر مي‌دهند که تعداد قابل توجهي از استانداران دولت يازدهم را نمايندگان ادوار گذشته مجلس شوراي اسلامي تشکيل خواهند داد.

با توجه به پارلماني بودن اکثريت طيف دولت از جمله رئيس دولت و وزير کشور که سابقه نمايندگي مجلس شوراي اسلامي را در کارنامه خدمت خود دارند مي‎توان اينگونه پيش‌بيني کرد که اکثر استانداران برخلاف دو دولت نهم و دهم، از بين نمايندگان ادوار گذشته مجلس شوراي اسلامي باشند.

اين عده معتقدند که نمايندگان ادوار مجلس شوراي اسلامي به لحاظ داشتن تجربه نمايندگي، مقتضيات نمايندگان کنوني را دانسته و بيش از گذشته مي‎توانند شأن نمايندگان مردم و مجلس شوراي اسلامي را حرمت نهند.

در همين رابطه مجيد جليل رئيس مجمع نمايندگان مجلس شوراي اسلامي چهارمحال و بختياري در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در شهرکرد با تشريح آخرين وضعيت گزينه‌هاي پيشنهادي استانداري اين استان، نام نصرالله ترابي را يکي از سه گزينه پيشنهادي نمايندگان براي تصدي‌گري اين مسئوليت اعلام کرد.

وي همچنين سيد قباد مرتضوي نماينده مردم فارسان در مجلس هفتم و اردشير نوريان شهردار سابق شهرکرد را دو گزينه ديگر اعلام کرد.

اين اظهارات از سوي نماينده مردم لردگان در حالي صورت مي‌گيرد که حميدرضا عزيزي نماينده مردم اردل، فارسان، کوهرنگ و کيار در مجلس شوراي اسلامي نيز در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد اعلام کرد که هيچ گزينه‌اي تاکنون براي تصدي استانداري چهارحال و بختياري از سوي نمايندگان اين استان در مجلس معرفي نشده است.

مرتضي رئيسي رئيس سازمان نوسازي مدارس کشور، سعيدي کرماني مديرکل اسبق آموزش و پرورش چهارمحال و بختياري در دولت اصلاحات از ديگر افرادي هستند که در محافل و سايت‎هاي خبري به عنوان گرينه‎هاي استانداري چهارمحال و بختياري نام برده مي‎شود.

برخي در همين راستا براي نصرالله ترابي‌قهفرخي نماينده اصلاح‌طلب و مشارکتي مردم شهرکرد در مجلس هشتم که سابقه کار اجرايي در سمت‌هاي شهردار، فرماندار و معاون استانداري را دارد، شانس بيشتري قائل هستند به ويژه آنکه در روزهاي پاياني تبليغات انتخاباتي رياست جمهوري نيز حکمي تحت عنوان رئيس شوراي سياستگداري ستاد انتخاباتي دکتر روحاني در اين استان را دريافت کرده بود. 

اما با وجود اينکه رايزني‌ها براي انتخاب استاندار استان از سوي گروه‌هاي ذي‌نقش به کندي پيش مي‌رود، اما بي‌ترديد دقت در انتخاب استانداران از اهميت بيشتري برخوردار است چراکه سبب خواهد شد در آينده کمتر شاهد تغيير استانداران باشيم و هر چه اين انتخاب‌ پخته‌تر شود، اميد به رشد و توسعه در  استان نيز افزايش مي‌يابد

لذا بايد ديد در روزهاي آينده با توجه به ميل افکار عمومي براي تسريع در معرفي استاندار در جلسات آتي هيئت دولت، مردم چهارمحال و بختياري با چه نامي به عنوان استاندار و نماينده عالي دولت در اين استان مواجه خواهند شد.

....................................

گزارش از خاطره حسين زاده

منبع:فارس